Raşitizme bitkisel çözümYayınlanan Mar 17 2014 - 12:59am Yazan adminKorkulu hastalıklardan biri raşitizm ve D vitamini eksikliği sonucu ortaya çıkıyor. Özellikle bebeklerde görülen raşitzm için bakın Dr. Ömer Coşkun nasıl bir çözüm öneriyor..

rasitizm “Bebeklerde görülen D vitamini eksikliğine bağlı raşitizmde kandaki kalsiyum ve fosfor miktarları normal bulunması gereken miktardan daha azdır. Sebebi birçok faktöre bağlı olabilir. ücut yapısında da bazı farklılıklar göze çarpar. Diş daha geç yaşlarda çıkar, el ve ayak bilekleri normalden daha geniştir. Yalnız bu geç diş çıkmasının sebebi  sadece D vitamini eksikliği değildir. Bu yüzden her dişi geç çıkana D vitamini verilmemelidir. Göğüste küçük şişlikler vardır ve çökmeler oluşabilir. Hastalık ilerledikçe büyüme geriliği, yaşıtlarından kısa kalma gözükür. Yürürken bacaklarda eğrilik vardır. Bu sorunlar kalsiyum yetersizliğine bağlı ortaya çıkar. Raşitizmli bebeklerin yürümesi ve emeklemesi geç olur. Kaslar zayıftır. Anneler bebeğin başının terlediğini söyler” Dr. Coşkun, bu belirtilerin tek tek görülmesinin raşitizm hastalığına yakalanılmış olduğu anlamına gelmeyeceğini kaydetti.

“Bu tür problemler için bir tutam çemen otunu zeytinyağı içerisine koyunuz. Yani bir litre zeytinyağı içerisine bir yemek kaşığı çemen koyunuz ve ek olarak içine karabiber ilave ediniz. Günde iki veya üç defa çalkalanarak 10 gün boyunca bekletiniz. Sonrasında eğrilen kemik kısımlarına sürünüz. Elinizden geldiğince günde en az 30 dakika güneşe çıkın.”

(596)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak