RTÜK sansürlemeye devam ediyorYayınlanan Şub 12 2013 - 8:29am Yazan adminGeçtiğimiz günlerde Fox ekranlarında yayılanan dizi Yer Gök Aşk’da çıplak kadın heykeli göğüs uçları belirgin diye buzlanarak görüntülenmişti.

Bir heykelin göğüs ucu görünüyor olması nasıl bir yazaktır, hangi mantığa sığar anlaşılır gibi değil. Sonuçta adı üstünde heykel. Tahrik edici bir durum mu oluyor anlaşılır gibi değil.

Bununla kalmıyor tabi RTÜK’ün yasakları.

da TRT-1′de cumartesi akşamı 22:30′da yayınlanan “3.10 Yuma Treni” adlı filmde kadın oyuncunun çıplak omzu buzlandı. Ünlü oyuncu Ayça Varlıer de TRT’de katıldığı bir program öncesinde kendisine kıyafet uyarısı yapıldığını Twitter’dan paylaştı. Varlıer, kıyafet konusundaki yeni uygulama doğrultusunda sıfır kol ve köprücük kemiğine kadar olan yakalara izin verilmediğini aktardı.

Başrollerinde Oscarlı oyuncular Russel Crowe ve Christian Bale’in yer aldığı ve “+13″ uyarısıyla gösterilen filmde, Russel Crowe sevgilisinin nü resmini çizdiği sahnede kadının omzu ve kabaca vücut hatları TRT tarafından sansürlendi.Oysa orada da tahrik edci bir unsur yok. Filmin konusu gereği üstelik verilen poz.

RTÜK bu istediğini buzlar, istediğini çözer değil mi?

(307)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak