Ruh halinize göre sütyenYayınlanan Ara 29 2013 - 10:09pm Yazan adminMicrosoft akıllı sütyen

Microsoft akıllı sütyen

Evet başlığı yanlış okumadınız, ruh halinize göre sütyen üretilecek. Üstelik bunu yapacak olan Microsoft Tuhaf geliyor insana değil mi?

Stres nedenli yemek yemeyi önleyerek aşırı kilo riskinin önüne geçecek bir sutyen geliştirmeye çalışan Microsoft, üreteceği sütyenin kadınların ruh halini tespit etmesini sağlayacak.

Giyilebilir teknolojiler alanında büyük bir adım atmayı planlayan Microsoft, kadınlarda stresin neden olduğu aşırı yemek yeme sorununu önlemeyi amaçlıyor. Microsoft’ın Görselleştirme ve İnteraktif Araştırma Grubu’nda araştırma müdürü olan Mary Czerwinski, stresi tespit ederek önüne geçen iç çamaşır geliştirmek istediklerini belirtti.

Discovery News sitesine konuşan Czerwinski, “Stres nedenli aşırı yemek yeme sorunu en çok kadınları etkiliyor. Elektrokardiyografi (EKG) ölçümü yapan bir sutyen bu sorunun önüne geçmek için mükemmel çözüm olabilir” dedi.

Sutyenin amacı, kadınların ruh hallerini onlara mobil cihaz ile belirterek, stres seviyesinin arttığı uyarısını yapmak ve stresten uzaklaşmalarını sağlamak. Batarya süresi dört saat olan alıcılar, her sutyene takılabilecek.

(493)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak