Saat sektöründe önemli bir marka: Fossil SaatleriYayınlanan Eki 21 2015 - 6:35am Yazan adminfossilGünümüzde giyim kuşam yani genel olarak isimlendirirsek moda çılgın bir hal almış vaziyette.. Yedisinden yetmişine herkes ve özellikle de gençleri amansızca etkiliyor bu kavram. Zira toplumun içinde olmak, onun sunduğu nimetlerden faydalanmak isteyen birey bu yarıştan kopmamak için diğer içinde bulunduğu ortamdaki diğer bireyler ne giyip kuşanıyorsa veya hangi marka cep telefonunu kullanıyorsa o da onları bir bakıma taklit ediyor.. Bu akımı kimler yaratıyor? Hiç şüphesiz ki modacılar..

Diğer taraftan internetin hayatımıza getirmiş olduğu kolaylık sayesinde internet kanalıyla artık aklımızda veya gönlümüzde olan biri ürünü kolaylıkla online sipariş edebilme avantajını da unutmamak gerekir. Zira hiç şüphesiz ki bu durumda tüketimi oldukça etkilemektedir.

Moda öyle ki bu olay yalnızca giyim kuşamda değil, yukarıda da bahsettiğimiz gibi cep telefonundan, kullandığı arabaya kadar geniş bir yelpazede etkili oluyor.. İşte bu moda kapsamı içinde hayatımızda esasında çok önemli bir yeri olan saat ürünlerini de görüyoruz.

Yani eskiden saat denilince akla “kola takılan ve bir yere veya bir şey için geç kalmamak üzere sıklıkla kullandığımız” bir mekanizma gelirken, şimdi hayatımızın önemli parçasını bir moda unsuru olarak da görüyoruz aynı zamanda.. İşte bazı firmalar bu konuda hem sağlam ve hem de güzel tasarımlara sahip ürünler yaparak Pazar paylarını arttırmak için ciddi bir rekabet içerisinde bulunuyorlar.

Bunlardan bir tanesi de 1984 yılında kurulup bu sektöre girmesine rağmen yaptığı ciddi, planlı ve de zevkli çalışmalarla kendine sektörde çok önemli bir yer edinen FOSSIL saatleri.

FOSSIL markası, ABD merkezli bir aksesuar, giyim ve tasarım markası olup 1984 yılında Dallas’ta yaşayan bir üniversite öğrencisi olan Tom Kartsotis tarafından yaratılmıştır. Fossil saat olarak da o tarihten itibaren saat sektöründe farklı tasarımları ile adını her zaman duyurmuştur.

FOSSIL saatlerin en kayda değer özelliği “yenilikçi tasarıma çok önem vererek, moda, eğlence ve sanat üçlüsünü bir konsept içinde buluşturması” şeklinde özetlenebilir.

Fossil Saat Modelleri her zevke uygun örneğin kare ya da yuvarlak, sportif ve zarif gibi çok geniş bir yelpazeyi kapsadığından oldukça geniş bir tüketici kitlesi içinde alıcı bulabilmektedir.

Fiyat skalası olarak bakıldığında da keza FOSSIL saatleri oldukça geniş bir tüketici kitlesinin alım gücüne uygun düşmektedir.

Nitekim web sitesinde bulunan 2.000 adet üzerindeki Fossil saat çeşidinden herkes kendi zevk ve bütçesine uygun bir model bulabilecektir.

Advertorial Makaledir

(56)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak