Savaş Ay yaşamını yitirdiYayınlanan Kas 9 2013 - 2:59pm Yazan adminGazeteci Savaş Ay, tedavi gördüğü İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Kanser tedavisi gören Ay’ın, ameliyat olmayı kabul etmediği belirtildi.

 Doktor Murat Baş dün Facebook adresinden bu mesajı paylaşmıştı… “”SAVAŞ AY: “DİNLEDİĞİM ŞİİRLER BANA İLAÇ OLDU”savas-ay
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde bir buçuk ay radyoterapi seansına giren Savaş Ay, her seans için kendi sesiyle şiir kasetleri hazırlamış. Kendi doldurduğu bu şiir kasetleri, seansların daha hızlı bir şekilde geçmesini sağlamış. Kendi bulduğu bu yöntemle, tedavi dönemini daha rahat geçirmiş. “Bir musibet olursa döner durur illaki beni bulur, o yüzden bu belalara sabretmeye alıştım, kanserle bir gün buluşacağımızı biliyordum demiş.

Boğazındaki kitle için yaklaşık 10 yıldır radyoterapi tedavisi gördüğü kaydedilen Savaş Ay’ın, ameliyat olmayı kabul etmediği öğrenildi. Kitlenin büyümesi ve nefes borusunu tıkaması nedeniyle yaklaşık 1,5 aydır Fatih Kamu Hastaneleri İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Ay’ın bugün saat 14.30 sıralarında kalbinin durduğu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği ifade edildi.

GÖRSEL BASIN

(440)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak