Seksten soğudunuz mu? Yalnız değilsinizYayınlanan Ara 10 2013 - 4:57pm Yazan admincinsel-isteksizlikSeksten soğudunuz mu? Yalnız değilsiniz. Sorun sadece size özgü değil, korkmayın. Çağımızda pek çok çiftin sorunlarından biri cinsel soğukluk.Uzun süredir cinsel olarak bir istek taşımıyor musunuz? Keza eşiniz ya da sevgilinizde mi aynı durumda. Ancak çözümü de kendi elinizde. Artık bir şey hissetmiyorum, deyip, bu sorunu gözardı ederseniz birçok sorununda başlangıcını yapmış olursunuz. Ne gibi mi?

İlişkinizin sallanması,  fiziksel formunuzun kaybolması, vücut deformasyonu ve hatta  erken yaşlanma. Evet yanlış okumadınız, erken yaşlanma. Fiziksel ve ruhsal bir ihtiyaç olan seksten uzak kalındığında beyine giden sinyaller artık böyle bir istek olmadığı için vücuda da yayılıyor ve cilt dahil erken yaşlanma başlıyor.

Seks isteğini tekrar kazanmak için bakın  uzmanlar ne öneriyor.

Uzmanlar yatak odasındaki monotonluğu düzeltmek için ciddi bir emek harcamanız gerektiğini söylüyor. Bir ay boyunca hiçbir bahaneye yer vermeden her gece seks yapmak için bir anlaşma yapın. ‘Money, Sex, and Kids: Stop Fighting About the Three Things That Can Ruin Your Marriage’ kitabının yazarı Psikoterapist Tina B. Tessina, “Yapacağınız şey gözünüzü korkutabilir ancak uzun vadede karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz” diyor. İşin özü, canınız gerçekten istemiyorsa bile sekse pozitif bir bakış açısıyla yaklaşmalısınız. Weiner-Davis, “Araştırmalar, birçok kadının beyninde daha seks arzusu oluşmamışken fiziksel olarak uyarıldığını gösteriyor. Partnerine kendini yakın ve bağlı hisseden, kendiyle barışık kadınlara baktığımızda, çoğunlukla ‘sadece yap’ felsefesini benimsemiş olduklarını görüyoruz” diyor.

‘Healthy Sex Drive, Healthy You: What Your Libido Reveals About Your Life’ kitabının yazarı Doktor Diana Hoppe, “Seks ve orgazm sırasında salgılanan dopamin ve oksitosin, mutlu hissetmenizi ve sevgilinize yakınlık duymanızı sağlar” diyor. Yatay pozisyona geçmek düşmüş libidoyu yükseltir, aranızdaki ilişkiyi de hem yatak odasında hem de dışarıdaki hayatta güçlendirir. Her gece birlikte olmak, ilişkiye dair şüphelerinizin yaratmış olduğu baskıdan kurtulmanıza ve yeni cinsel deneyimler edinmenize yardımcı olur. Rutininize yenilik katmak için günün farklı saatlerini ve hatta evinizin farklı odalarını da cinsel hayatınıza dahil edebilirsiniz. Her şeyden önemlisi, fiziksel yakınlığın artmasıyla içsel bağınız da yeniden güçlenir. 30 günlük seks deneyiniz bittiğinde, eskiye göre daha sık sevişmek istediğinizi göreceksiniz. Tessina, “Seks, seksi çağırır. Kendinizi daha iyi, daha canlı, daha çekici hissetmenizi sağlar” diyor.

(740)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak