Sezen Aksu dönüş yaptıYayınlanan Eki 1 2014 - 3:13pm Yazan adminsezen aksu

sezen aksu

Sezen Aksu geçtiğimiz günlerde Harbiye Açık Hava Tiyatrosunda vermiş olduğu konser sırasında tepki çeken sözler sarfetmişti. Sezen Aksu konserde Mustafa Ceceli ile beraber bir şarkıyı seslendirdiği sırada Sezen Aksu’nun yaptığı bir harekete Mustafa Ceceli”Aman Sezen Hanım Rtük var” dedi. Sezen Aksu gülümseyerek “Koymuşum Rtük’üne” demişti. Ayrıca Aksu,  ortaöğretimde başörtüsü, piercing ve dövme hakkındaki yönetmelik değişikliğine dair göndermede bulunarak “Bizi örteceğinize kendi nefsinizi terbiye edin öküzler”  sözlerini sarfetmişti.

Belli ki o akşam Sezen Aksu oldukça doluydu. Hem kafa olarak, hem yürek olarak ki bu tür söylemlerde bulundu. Bilindiği gibi Aksu’nun iktidarla iyi geçindiği malum oysa.

Şİmdi ise geri bir açıklama yapan Aksu: “Meraklıların bilgisine, sınırsız özgürlükten yanayım. Bir yetişkinin kendi iradesiyle verdiği her kararın, inançlarının, fikir ve düşüncelerinin önünde saygıyla eğilirim ve her türlü ayrımcılığın külliyen karşısındayım. Bütün yaşamım bunun örnekleriyle doludur. Ancak henüz ilkokul çağındaki bir kız çocuğunun başını örterek, onu küçük bir kadına dönüştürmeyi öneren bu cinsiyetçi yaklaşımı sonuna kadar reddediyorum. Mesele budur; sahnede olup biten de hicivdir, şovdur.” diyerek bir nevi özür dilemiş oldu.

Yürekli kadınmış diyeceğimiz geliyor neredeyse..

 

(642)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak