Sinemalarda 5 FilmYayınlanan Oca 17 2013 - 7:19am Yazan admin 

11 Ocak’ta 5 yeni film vizyona girdi. Efsane Beşli, Karaoğlan, Kanunsuzlar, Entrika, Düşler Diyarı

Efsane Beşli (2012) (Rise of the Guardians)

Başrollerini;  Hugh Jackman , Chris Pine , Jude Law  ve Alec Baldwin’in paylaştığı film 11 Ocak’ta vizyona girdi.

KONUSU:Efsane Beşli, her birinin olağanüstü yetenekleri olan bir grup kahramanın hikayelerini konu alan destansı bir macera filmi… Kara adında kötü bir ruh dünyayı ele geçirmek için kolları sıvayınca, ölümsüz Efsane Beşli, dünyanın dört bir yanındaki çocukların umut, inanç ve hayallerini korumak için ilk kez bir araya gelir.

Karaoğlan

Filmin yönetmeni; Kudret Sabancı. Oyuncular ise; Volkan Keskin (Karaoğlan), Hakan Karahan (Baybora), Müge Boz (Bayırgülü), Hasan Yalnızoğlu (Camoka), Özlem Yılmaz (Çise Hatun), Gaffur Uzuner (Calik), Tuncay Gençkalan (Balaban), Macit Sonkan

KONUSU: Yıl 1238, Moğollar Anadolu ’ya girmek üzere. Moğol istilasından korunmak için bir Türk devletleri birliği oluşturulacak. Bu amaç uğrunda Çise Hatun (Özlem Yılmaz) Altın Orda’ya gelin gidecek. Ancak başlarında Camoka’nın (Hasan Yalnızoğlu) bulunduğu Moğollar, Çise Hatun’u ortadan kaldırmaya çalışarak bu birliğin oluşmasını engellemeye çalışaırlar. Tabii Karaoğlan’a (Volkan Keskin) karşı durabilirlerse! Anadolu ’nun kaderi Karaoğlan’ın, babası Baybora’nın, kader ortakları Balaban ve Çalık’ın ve esas oğlanımızın başının belası Bayırgülü’nün ellerinde.

Entrika (2012)  (Arbitrage)
Yönetmen:Nicholas Jarecki   Oyuncular: Tim Roth , Richard Gere (Robert Miller), Susan Sarandon, Brit Marling, William Friedkin ( ), Laetitia Casta (Julie Cote), Stuart Margolin, Paula Devicq, Chris Eigeman, Nate Parker (Jimmy Grant),… devamı »

KONUSU: Miller, başarılı bir iş adamı ve aile reisi portresi çizmektedir ancak başı büyük belâdadır. Yaptığı yolsuzluklar ortaya çıkmadan borç batağındaki şirketini büyük bir bankaya satmaya, bu durumu ve sevgilisi Cote ile yaşadığı gizli ilişkiyi ise ailesinden saklamaya çalışmaktadır. Tam şirketini satmak üzereyken, beklenmedik bir olay yüzünden ailesi, imparatorluğu ve işlediği suç arasında sıkışıp kalır.

Kanunsuzlar (2012) (Lawless)
Başrollerini Gary Oldman, Tom Hardy (Forrest), Shia LaBeouf (Jack), Guy Pearce , Mia Wasikowska, Jessica Chastain (Maggie), Jason Clarke (Howard Bondurant) paylaşıyor.

KONUSU: Kanunsuzlar, Bondurant kardeşlerin gerçek hikâyesini anlatıyor. Virginia eyaletinde yasak olan kaçakçılık Amerikan rüyası umutlarıyla sürdürülmektedir. Matt Bondurant’ın ailesinin hayatından etkilenmiş olan bu kahraman gangster öyküsünde, üç kardeşin birbirine olan sadakati, ünlü suç dalgasının içinde bir sınavdan geçiyor.
Düşler Diyarı (2012) (Beasts of the Southern Wild)

Oyuncular:Quvenzhané Wallis (Hushpuppy), Dwight Henry (Wink), Jonshel Alexander (Joy Strong), Marilyn Barbarin (Cabaret Singer), Kaliana Brower (T-Lou), Joseph Brown (Winston), Nicholas Clark (Sticks), Henry D…. devamı »

KONUSU:  Hushpuppy, New Orleans”ın kıyılarında Bathtup isimli fakir ama mutlu toplulukta babasıyla birlikte yaşayan altı yaşında sevimli bir çocuktur. Alkolik babası Wink günden güne iyileşirken gizemli bir hastalığa yakalanır. Eşi benzeri görülmeyen ve ne olduğuna dair tanı koyulamayan bu hastalık dünyanın işleyiş düzenini derinden sarsar ve bir nevi kıyameti tetikler. Tarih öncesinde yaşamış olan ”Auroch” isimli antik ordu mezarlarından çıkar ve dünyanın sonunu getirmek için savaşmaya başlar. Şimdi küçük Huspuppy yaşadığı topluluk olan Delta”yı terk edecek ve dünyanın diğer ucundaki annesini aramaya başlayacaktır.

(225)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak