Sony ve Microsoft’un Oyun Konsolları Yakında PiyasadaYayınlanan Oca 21 2013 - 3:57am Yazan adminTeknoloji dünyasında gelişmeler bitmiyor. Her geçen gün yeni bir teknoloji ile karşı karşıya kalıyoruz. Son olarak teknmoloji dünyasına düğşen bir habere göre Sony ve Microsoft yeni oyun konsolu hazırlıyorlar ve Mart ayında piyasaya sürecekler. Yeni teknolojinin Apple benzeri bir sunumla ngerçekleştirileceği söylentiler arasında yer alıyor.

Sony PlayStation 4′ün her durumda büyük ilgi göreceğine kesin gözüyle bakılıyor. Konsolun bulut tabanlı ve disksiz olacağı söylense de Sony’ye yakın kaynaklar şirketin bu fikre pek de sıcak bakmadığını söylüyor.

Söylentilere göre şirketler yeni teknolojiyi Francisco’da düzenlenecek GDC 2013’te sunacağı yönünde. Habere göre  ‘Haziran ayında düzenlenecek E3 2013’ün (Elektronik Eğlence Sergisi) oyun sanayisindeki en büyük etkinlik olacağı ancak Sony ve Microsoft’un yeni konsollarını daha erken tanıtmak istedikleri’ belirtildi.

Dergi, aynı zamanda Sony’nin PS4’ü Microsoft’un Xbox 720’sinden daha önce sunarak, rakibine ilk yumruğu atmak istediğini öne sürdü. Ancak, Sony’nin PS4 üretiminde bazı teknik aksaklıklarla karşılaştığı ve istenilen sunum tarihinin gerisinde kalınabileceği de belirtildi. Dergi, ne olursa olsun, en geç Haziran ayında oyunseverlerin yeni konsollarla tanışacağını ifade etti. Bize de söylentiler ne kadar doğru bekleyip görmek kalıyor.

21.Ocak 2013

(302)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak