Tantra Seks Nedir?Yayınlanan Ara 20 2012 - 8:24am Yazan adminTantra seks.. 5000 yıl öncesine dayanan çok eski bir tinsel doğu inanışı…

Tantrada cinsellik kutsaldır ve bir ayin gibi yapılmalıdır. Bu sevgiyi güçlendirdiği gibi, sevişmekten alınan hazzı arttırır.Bedendeki, tüm çakralar çalışır ve sağlık için birebir bir sevişme tarzıdır.

Tantra ya da Tantrik seks;  Seks ve orgazmın tinsel uyarılmayı doruğa çıkartması olarak tanımlanıyor.. Kısacası Tantra, arzunun ve zevkin derinlerine dalmak.
Tantra görüşüne göre seks ve orgazm, tensil uyarılmayı doruğa çıkarıyor. Erkek enerji Shiva ve dişi enerji Shakti, cinsel anlamda bir araya geldiklerinde aydınlanmanın en yüksek seviyesine ulaşılıyor.

Tantra, her ne kadar “kelimelerle ifade edilemez bir orgazm” olarak nitelendirilse de amacı salt zevk çığlıkları attırmak değil, doğru anda heyecan verici ve uyarıcı bir dalgayla sürüklenmek. Ancak, sadece birleşmenin sonundaki kuvvetli sarsılışa odaklanırsanız, Tantra’nın vücudunuzda yaratacağı daha bir çok orgazmik hazdan mahrum kalabilirsiniz. Tantra rehberleri, tam bir doyumdan şüphe etmemekle beraber kadınların daha duyarlı olabildiklerini ve kolayca orgazma ulaşabileceklerini ekliyorlar.

Yoga, meditasyon, cinsellik ve düşünselliğin bir arada bulunduğu Tantra felsefesini yakından tanımak ve tantrik seksin inceliklerini öğrenmek sanıldığı kadar zor bir şey değildir. Önemli olan bir başlangıç yapmak. Bunu keşfetmek için kendinize özel olarak bir zaman ayırın. Haftada birkaç kez, 15 dakika vücudunuzla ve eşinizin vücuduyla uyum sağlamak için biraz çalışacaksınız. Kendinize zaman ayırmak ilk başta zahmetli görünse de unutmayın ki eğer Tantra’ya kesin kararlıysanız, ilişkinizi öncelikli hale getirmelisiniz. Ve bu da aslında son derece iyi bir şey! Tantraya başlamadan önce birkaç nokta var. Şimdi bunlara bir göz atın.

Formunuzu koruyun.
Yavaş olun ve vücudunuz yorulduğunda dinlenin. Düzenli egzersizle dayanıklılığınız artacaktır.
Yemek yemenin ardından egzersizlere başlamadan önce bir süre bekleyin.
Egzersizlerinizi direk olarak güneş ışığı almayan ılık bir odada yapın.
Sınırlarınızı bilin. Asla vücudunuzu kapasitesinin üzeri için zorlamayın.
Hoşunuza gidecek bir ortam yaratın. Tütsü, loş ışıklar, yumuşak bir müzik, mumlar vb…
Telefonu fişten çekin. Işıkları söndürün. Kapıyı kilitleyin.
İşiniz bittiğinde biraz dinlenin. Günlük hayatınıza geçmeden önce kendinize biraz zaman verin.

Başlamaya hazır mısınız?

1- Eşinizin değerini bilin, onu takdir edin. Yüzyüze bağdaş kurup sessizce oturun. Yumuşak fakat derin nefes alın. Ellerinizi, avuçlarınızın içi dışarı gelecek şekilde bacaklarınızın üzerine bırakın. Birbirinizin gözlerinin içine bakın fakat daha ötesine odaklanın. Bu egzersiz boyunca gözlerinizi açık tutun. Gözler ruha açılan kapıdır ve gerçek samimiyeti elde etmenin anahtarıdır.

Kendinizin ve eşinizin nefes alıp verişlerinin bilincinde olun. Aynı tempoda rahatça, havayı burnunuzdan çekip ağzınızdan dışarı vererek nefes almaya çalışın. Beraber nefes alırken göz kontağını kaybetmeyin.

Birkaç hafta çalıştıktan ve eşinizi bu şekilde değerlendirdikten sonra bu pozisyonda 15 dakika hiç hareket etmeden durabilmeyi deneyin. Sadece eşinizle göz kontağını koruyun ve başka bir şey yapmayın. Uzun zamandan beridir beraber olan ve konuşacak bir şeyi kalmamış iki insan gibi düşünün kendinizi. Uyumamaya ve rüyaya dalmamaya özen gösterin. Birbirinizi güldürmeye, şirin veya komik olmaya çalışmayın. Eğer gülüp kıkırdayacak olursanız her şeye baştan başlayın. Pozisyonu 15 dakika koruyun ve rahatlayın.

2- Düzenli nefes alma

Eşiniz ve siz sol tarafınız üstüne, yüzleriniz aynı yöne doğru olarak uzanın. Kendini daha gerilmiş hisseden içe doğru yön değiştirmeli. İkiniz de gözlerinizi kapatın ve rahatlayın. Kendi nefesinize odaklanmakla başlayın. Hazır olduğunuzda dikkatinizi eşinizin nefes alıp verişlerine yönlendirin. Şimdi nefes alış verişlerinizin eşzamanlı yapabilirsiniz. Beraber nefes alın, nefesinizi tutun, sonra beraber nefes verin. Bunu 5-10 dakika kadar tekrar edin.

Düzenli nefes uygulamasını dilerseniz bağdaş kurup oturarak da yapabilirsiniz. Bağdaş kurarak yüz yüze oturun ve eşinizin gözlerinin içine bakın. Beraberce alınlarınızı bastırın. Nefes alış verişlerinizi birbirinizinkine uydurun ve eşzamanlayın.

Yavaşça nefes alarak göğsünüzü alabildiğiniz kadar hava ile doldurun. Ciğerlerinizin dolu olduğunu hissettiğinizde cinsel organlarınızdaki kasları kasın.

Şimdi, çenenizi kaldırın ve ağzınızı eşinizinkine yaklaştırarak onun dudaklarını nefesinizle delin. Havayı yumuşak ve nazikçe fakat aniden bırakın. Nefeslerinizi yeniden eşzamanlayın. Şimdi, eşiniz nefes alıp içinize bıraksın.

3- Tek vücut olun

Eşinizle ayak ayağa sırtüstü düz yatın. Şimdi dizlerinizi kırın ve bacaklarınızı, iki ucunda birer başı olan tek bir vücutmuşsunuz gibi kenetleyin. Pozisyon aldığınızda hareket etmeyin. Dikkatinizi başınızdan ayak parmaklarınıza kadar kendi vücudunuza odaklamakla başlayın.Vücudunuzun hislerini eşinizinkinden ayrıştırın.

Sonra, eşinizin vücudunu kendi vücudunuzun bir parçasıymış gibi hissetmeye başlayın. İki ucunda birer başı olan, dört kollu, ortada bacakların kenetlendiği tek bir büyük vücutmuş gibi bir görüntü yaratın. Bu pozisyonu 15 dakika koruyun.

Çeşitleme: Yatmak yerine yüz yüze dik oturun. Eşinizin dizlerinin üzerine yüzünüzü eğerek el ele tutuşun. Sırtınızı ve boynunuzu rahatlatın, yüz kaslarınızı gevşetin. Gözlerinizi yumarak veya açık tutarak alınlarınızı bastırabilirsiniz.

İleri düzeyde çeşitleme: Burada anlatılan egzersizleri iyice öğrendiğinizde, “Büyük Mutluluk Rüzgarına Binmek” için hazır olabilirsiniz. Siz ve eşiniz birleşin, ağızlarınızla ve cinsel organlarınızla sarılın.

Gövdelerinizden oluşan oval şekil içinde sürekli bir enerji akımı yaratın. Fiziksel vücudunuzun, kişiliğinizin ve cinsiyetinizin yok olduğunu sadece enerji akımının kaldığını hayal edin. Enerji üzerine yoğunlaşın ve akımın keyfini çıkarın.

(2973)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak