Tenor Buanne ve ENBE konser verecekYayınlanan May 30 2012 - 9:27am Yazan Hafta7Behzet Gerçeker şefliğindeki ENBE Orkestrası Multiplatinuim Plak kazanmış İtalyan tenor Patriozio Buanne ile birlikte 3 Haziran 2012 pazar akşamı Turkcell Kuruçeşme Arena’da sahne alacak.

Türkiye’den ve yurt dışından bir çok müzisyen ile birlikte çalışan ENBE orksetrası sürpriz programı ile dinleyicilere keyifli saatler geçirtecek.

Biletleri Biletix’den temin edebilirwsiniz. Fita: 56 lira ile 99 lira arasında değişiyor

ENBE ORKESTRASI

Türkiye’den ve yurtdışından bir çok önemli müzisyeni bünyesinde barındırmaktadır.

 Barry White, Richard Clayderman, Christian Adam, Goran Bregoviç, Pavarotti , Domingo, Grammy ödülü adayı Monica Molina ve yine Grammy ödüllü Gloria Gaynor ile konserler veren ENBE Orkestrası, opera aryalarından Napolitan hafif müziğe,  özel solistlerin eşliğinde yorumladığı Fransız şansonlar ve valslerden  Latin müziklere ; Arjantin tango’larından jazz ve country eserlerden, ünlü müzikallerden  yabancı ve türkçe pop müziğine uzanan geniş repertuarıyla dinleyicilerini  benzersiz bir müzik yolculuğuna çıkarıyor.

Müziğiyle evreni kucaklayan ENBE Orkestrası kimi zaman bir açılışta, kimi zaman özel bir davette, kimi zaman da görkemli bir düğünde başlayan bu yolculuğu, konukların hep büyük bir keyifle hatırlayacakları güzel bir anıya dönüştürüyor.

 BEHZAT GERÇEKER

Müzik hayatına Ankara Devlet Konservatuarında başlayan Gerçeker,yüksek bölümünü İstanbul Devlet Konservuatarında tamamladı.

Profesyonel müzik yolculuğu başlarında Türkiye’de Leman Sam ,Nükhet Duru,Nilüfer ve Kayahan gibi çok önemli müzisyenlerle çalışan sanatçı İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestra sanatçısı olduktan sonra soluğu Paris’te aldı.Paris’te modern müzik üzerine çalışmalarda bulunan Gerçeker ,Fransa’da Terry Canss ile çalıştıktan sonra,bir süre de Macaristan’da Macar  etnik müzikleri üzerine araştırmalar yaptı.

İstanbul Devlet Opera ve Balesinde dokuz yıl görev yaptı.Ülkemizde ve yurtdışında ünlü starlarla ENBE Orkestrası’nı yöneterek konserler veren Gerçeker son iki jenerasyona hitap eden dünyanın en iyi gitarcılarından Jose Feliciano ve Gloria Gayner’la verdiği  konserler ile dikkatleri üzerine çekti.

(627)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak