Tuncay Özinel Yaşamını yitirdiYayınlanan Kas 23 2013 - 6:08pm Yazan admintuncayozinel1Türk tiyatrosunda usta bir sanatçı daha yaşama gözlerini yumdu. Tuncay Özinel.. 71 yaşında hayata veda eden sanatçı zatüüre teşhisiyle haataneye yattı ve ne yazık ki kurtarılamadı ve bu dünyadan ebediyete 71 yaşında göçtü. Sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Ava Giden Avlanır, Aman Karım Duymasın, Parayla Değil Sırayla gibi yapımların da aralarında bulunduğu bir çok sinema filminde rol alan Tuncay Özinel son olarak Cem Yılmaz’ın yapımını üstlendiği Yahşi Batı filmi için kamera karşısına geçmişti.

Acı haberi alan Cem Yılmaz’ın abisi Can Yılmaz Twitter sayfasına “Yahşi Batı’da beraber çalışma şansı bulduğumuz, tiyatro aşığı abimiz  Tuncay Özinel vefat etti, Allah rahmet eylesin.” notunu düştü.
Tuncay Özinel’in son anlarında yanında olan yakın dostu Ali Poyrazoğlu da duyduğu acıyı Twitter’a yazdığı “Canım kardeşim,tiyatro savaşçısı TUNCAY ÖZİNEL de Göçmüş Oyuncular Bahçesine yola çıktı. Tuncay seni içime gömdüm.” sözleriyle dile getirdi.

(588)
Yazar Hakkında