Tüylerinizden kurtulmanın yollarıYayınlanan Ara 8 2013 - 11:26am Yazan admintuylerden-kurtulma1Şu kıl, tüy olmasa ne iyi olur değil mi? Yaşam daha bir güzel olmaz mı? Olurdu elbet. Ama bunun da pek çok çaresi var. Size en etkili ve kolay yöntemleri sıralayalım isterseniz

Kaşlarınız için en iyi metod cımbızdır. Sakın olaki bazı kuförler ağdayı öneriyor, kabul etmeyin. Kıllarınız artarak ve yayılarak çıkar. Kaşlarınızı almadan önce bir losyon ya da kolonya ile silin ki uyuşsun ve temiz olsun. Çıkış yönünde yapın, kaş alma işlemini.

Dudağınızın üzerindeki ince tüylerden rahatsızlık mı duyuyorsunuz? Almak yerine sarartma yöntemini deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, bir kaba oksijenli su koyup, bir iki damla amonyak ilave etmektir. Tek başına oksijenli su fayda sağlamaz, bunu unutmayın. Bu karışıma kulak temizleyicinizi batırıp tüylerin üzerinde gezdirin. 3-5 dakika bekleyip bol su ile durulayın. Dikkat etmeniz gereken nokta ise, amonyağı fazla damlatmamanız olacaktır.

Bikini Bölgesi ve Koltuk Altı: Vücudun en duyarlı yerleridir. İltihaplanma, sivilce gibi yan etkiler oluşabilir. Bu nedenle traş bıçağından kaçınınız.. Tüy dökücü kremler kullanın ya da sir ağdayı deneyebilirsiniz. Bir süre sonra seyreldiğini de farkedeceksiniz.

Diğer bir çözüm ise; soğanı rendeleyip sonra  suyu bir yere alın. İçine bir adet sarımsak rendeleyin . Rendelediğiniz sarımsağı sulandırarak; soğan suyunun içine ilave edebilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımla; alınan yerleri ovabilirsiniz. Soğanın etkisi kılları tamamen bitirmeye yöneliktir. Her işlemden sonra uygulayabilirsiniz. Uygulanan yerde 1 saat bekletilmesi uygundur.

(554)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak