Twitter halka arz oluyorYayınlanan Eyl 14 2013 - 8:54pm Yazan adminEvet başlığı yanlış okumadınız. Dünyanın en çok kullandığı paylaşım sitesi Twitter halka arz olacak.

Twitter CEO’su Dick Costolo, Temmuz ayında katıldığı AllThingsD konferansında, halka arz edilmeleri olasılığı hakkında üstü kapalı bir cevap vermiş ve kendisini bir Amerikan futbolu oyuncusana benzetmişti.

Costolo, halk arz sorulduğu zaman kendisini, “atılan bir pası yakalamaya çalışırken kenardakilerin ‘maçtan sonra ne yapıyorsun’ diye bağırdığı oyuncu gibi” hissettiğini söylemişti.

Guardian’ın verdiği bilgiye göre, Twitter halka arz için ABD Menkul Kıymetler Borsası’na önceden başvurdu ancak gizli başvuru şirketin attığı tweet’te ortaya çıktı. Bunun sebebi ise şirketin gelirlerinin 1 milyar doların altında olması.

Jobs yasası altında, gelirleri 1 milyar doların altında olan firmalar halka arz başvurusunu gizli tutabiliyor.

Facebook, Instagram ve Tumblr gibi sosyal ağlarla büyük bir rekabet içinde olan Twitter, aktif kullanıcı sayısının 200 milyonun üzerinde olduğunu, günlük tweet sayısının ise 400 milyonu geçtiğini belirtiyor. Mikrobloğun kullanıcılarının neredeyse yüzde 60’ı ise mobilden sosyal ağa bağlanıyor.

(554)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak