Vizyona girenler- AralıkYayınlanan Ara 19 2013 - 6:15pm Yazan adminVİZYONN1-aralik-1Bu hafta sekiz film vizyona giriyor.

ERKEKLER

Komedi dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda, Fikret Kuşkan, Ali Poyrazoğlu,Asuman Dabak ve Güneş Emir bulunuyor.

Erkeklerin dünyasına içeriden bir bakışı sergileyen filmin senaryosunu, Yılmaz Okumuş, Hilal Çelenk ve Faruk Aksoy yazdı.

 

SÜRGÜN

Yönetmenliğini Erol Özlevi’nin yaptığı filmde başrollerde; Tolgahan Sayışman, Saadet Işıl Aksoy, Mahir Günşiray ile Ruhsar Öcal oynuyor

Filmde, Büyükadalı zengin bir Rum ailenin kızı olan Eleni ile babası faytoncu olan Sedat arasındaki çocukluk yıllarında başlayan imkansız aşk hikayesi anlatılıyor.

KEDİ ÖZLEDİ

Yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın yönettiği “Kedi Özledi”de, oyuncular İlker Ayrık ile Algı Eke .

Filmde, üniversiteyi bitirdikten sonra tanışan ve birbirlerini çok seven anestezist Kadir ile modacı Kıymet, imrenilen ilişkileri çatırdamaya başladığında, “Aşk” isimli kedileri sayesinde ilişkilerini yeniden kurtarmaya çalışacaklar.

YARIM KALAN MUCİZE

Yönetmenliğini Biket İlhan’ın yaptığı “Yarım Kalan Mucize”nin oyuncu kadrosunda Nihan Belgin, Yetkin Dikinciler, Umut Beşkırma ile Dolunay Soysert var.

Filmde genç bir kızın okula gitme mücadelesini anlatan Biket İlhan, paralelinde Köy Enstitüleri’nin yapılanma ve yıpratılma sürecini de anlatıyor. İzlemeye değer bir film.

ÖZÜR DİLERİM

İlk filmi “Eylül” ile Altın Koza’da “En İyi Yönetmen” ödülüne layık görülen Cemil Ağacıkoğlu’nun ikinci uzun metrajlı filminin oyuncu kadrosunda, Güven Kıraç,Köksal Engür ve Sema Poyraz gibi isimler yer alıyor.

Dram sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen filmin konusu şöyle:

“Kırklı yaşlarına gelen ve annesi Neriman’ın büyük bir özveriyle yetiştirdiği zihinsel engelli Selim, her daim annesinin ve ailesinin üzerine titrediği kişi olmuştur. Erkek kardeşi Zafer evlenmek üzeredir ve bu durum ilginin Zafer’e geçmesi demektir. Zafer kendisine çaresizlikle bağlı olan sevgilisi Hale ile evlilik adımları atarken, ailenin odaklandığı tek durum bu olur. Ne var ki düğün günü, sessizce ortadan kaybolan Selim, aile fertlerini daha önce farkında olmadıkları gerçekleri keşfedecekleri hüzünlü bir kadere sürükler.”

ARKADAŞLAR ARASINDA

İlk kez yönetmenlik koltuğuna oturan Gökhan Horzum’un yönettiği “Arkadaşlar Arasında”nın başrollerini İbrahim Kendirci, Fırat Albayram, Salih Bademci ve Sertan Erkaçan paylaşıyor.

Komedi dram türündeki filmin konusu şöyle:

“Yakın zaman içerisinde doğum gününü kutlayacak olan Ayhan’a, arkadaşları tarafından kutlama için ıssız bir koyda içki masası hazırlanır. 30 yaşını kutlayacak olan Ayhan, hayatla ilgili kaygılar taşımakta ve yaşamını sorgulamaktadır. Arkadaşları Deniz, Cenk ve Barış da ondan farklı bir durumda değildir. Ayhan’ın doğumgünü kutlamasında, gece eğlenceli başlar. Ancak içkinin ve birarada olmanın etkisiyle, herkes o güne dek anlatamadığı şeyleri dışa vurmaya başlar. Geçmişin üzücü hatıralarının ya da bugünün dertlerinin paylaşıldığı sohbet, gelecek planlarıyla sona erer.”

DİNOZORLARLA YÜRÜMEK

Barry Cook ile Neil Nightingale’in yönettiği animasyon türündeki “Dinozorlarla Yürümek”, Umut Tabak, Arda Aydın, Emrullah Uzun ile Gizem Gülen tarafından seslendirildi.

İzleyiciye dinozorların dünyayı yönettiği zamanları görme ve hissetme şansı veren film, dinozor Paçi’nin tüm zorluklara göğüs gerdiği hikayesini anlatıyor.

BİR HURDACININ HAYATI

Yönetmenliği ve senaryosu “No Man’s Land” ve “Shell Shock” filmleriyle tanınan Bosnalı sinemacı Danis Tanovic’e ait . Belgesele yakın bir yaklaşımla, bir ailenin cesaret ve umut öyküsünü anlatıyor.

32. İstanbul Film Festivali’nde, insan hakları temalı FACE Avrupa Konseyi Film Ödülü Özel Mansiyon’a layık görülen film, Bosna-Hersek’in 2014 Oscar adayı olarak belirlendi.

Senada Alimanovic, Nazif Mujic, Sanda Mujic ve Semsa Mujic’in oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin konusu şöyle:

(478)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak