Yaşlanma etkilerine karşı iksir “sirke”Yayınlanan Oca 8 2014 - 6:16pm Yazan admincilt-bakimi-sirkeBaşlık sizi şaşırtmasın. Şu sirke nelere kadir. Temizlikten – soğuk algınlığına, iştahsızlığa, böbrek taşından kansızlığa kadar birçok derde deva. Ve tabi güzel kalmanın çaresi

Sirkenin antioksidan ve güçlendirici etkisiyle cildin yaşlanmasını önlediğini biliyor muydunuz?  Cilt yapınıza göre hazırlayacağınız losyonu ve kremi yüzünüze sürerek cildinizdeki farkı görün.

Kuru ciltler için;

35gr. bakla tanesini 1 lt suyla kaynatın. İçine 2 litre elma sirkesi ekleyip, 10 dakika kaynatın ve soğuyunca yüznüze sürün. Bu karışımı buzdolabında saklayıp, tekrar tekrar bitene kadar kullanabilirsiniz.

Yağlı ve normal ciltler için;

3 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı unu hamur haline getirin ve yüzünüze sürüp, 10 dakika kadar bekleyip, sonra temizleyin.

KIRIŞIKLIKLAR İÇİN MASKE

4 yemek kaşığı yeşil kili 2 yemek kaşığı biberiye sirkesi ve 2 yemek kaşığı  rüşeym yağı ile karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 10-15 dakika bekletip, temizleyin. Bu karışımı haftada bir defa uygulayın, cildinizin nasıl gençleştiğine tanık olun.

(1279)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak