Yemek takımı seçerkenYayınlanan Eyl 27 2014 - 11:03pm Yazan adminYemek takımı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, nasıl karar vermeniz gerektiğini biliyor musunuz.?

Yemek takımları  seçimi kişinin zevkinden tutun da yemek salonunun dekor ve rengini de kadar değişiklikler gösterir. Adeta bir sanattır yemek takımı seçmek. Belli püf noktalarına dikkat etmek gerekir.

Eğer renkli yemek takımı tercih ederseniz, bir ya da iki renk tasviri ile yemek odanızda bir desen koordine etmelisiniz.

Özel günler için seçilmiş sofra takımları  genellikle değerli metaller ile süslüdür. Altın, gümüş ve platin zarif bir ortam oluşturmak, iştah açacağı gibi görsel olarak  misafirlerinizi yemeden doyuracaktır.

Eğer resmi bir davet verecekseniz, kobalt mavi,  gri, altın renkleri tercih edin. Sofistike bir kombinasyon yaratın. Renk kontras ve geçişleri hafif olsun.. Abartıdan uzak durun.

kutahya-ikram

Tatil sofrası için, desenli takımları tercih edebilirsiniz. Güllerle süslenmiş  ama abartısız. Masa örtünüz, düz ren üzerine yemek takımınızın deseninde etek ucu süslü olabilir.

Ya da bir dağ evinde iseniz, pötikare masa örtünüzüe uygun yemek takımları, ortama sıcaklık katacaktır.

Sofra kurma tasarımı genel olarak üç gruba ayrılır;

Romantik;
Klasik,
Modern
Romantik desenler; deniz kabukları, mumlar süslü bir sofrada yuvarlak kadehler, romantik desenler kullanılmalıdır.

Klasik tasarımları neoklasik tasarımlarla kombinasyon oluşturabilirsiniz. Düz çizgiler ya da kıvrımlı asimetri gibi tarihsel dönemleri yaşatan uyarlamalar yapabilirsiniz.  Klasik bir desen,  geometrik ve kıvrımlı hatları içeren sofra takımı tercih edilebilir.

Modern desenler kavramı soyut ve genellikle düz çizgiler ile tasarlanmış çatal bıçak takımı, geometrik desenlerle tasarlanmış mobilyalarla uygun düşecektir

 

(303)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak