Yılbaşı pastanızı planladınız mı?Yayınlanan Ara 22 2013 - 10:22am Yazan adminYILBAŞI PASTASI

YILBAŞI PASTASI

Yılbaşı günü neredeyse kapımızı çalmak üzere.. Bir yıl daha adeta “roket” gibi geçti ve 2014 senesini karşılamaya hazırlanıyoruz, kısa süre sonra..

Kimimiz dışarıda arkadaşlarımız veya eş/dostumuzla kutlamayı planlıyoruz bu özel geceyi, çoğumuz da evde büyük ihtimalle.. Çünkü bu özel gecede dışarılarda dolanmak pek de kolay değil, hele de büyük şehirlerde..

Trafik derseniz felaket, fiyatlar o biçim ve de bela arayanlar da her zaman en mükemmelini bulabilirler.. Onun için evde kutlamak en akıllı seçim gibi geliyor büyük çoğunluğa..

İşte evde kutlamayı düşündüğünüzde çerez, meze ve benzeri malzemeler yılbaşı gecesinin vazgeçilmezleri arasındadır (kullananlar için de bir miktar alkol olabilir tabii ki).. Peki ya YILBAŞI PASTASI gerekmez mi?

Bizim çocukluğumuzdan beri yılbaşı pastası bu gecenin demirbaşları arasında olmamıştır pek.. Ama günümüzde herşeyler değişiyor artık.. Bayağı bir modernleştik ve Batı’dan aldığımız birçok yeni adetler, usuller  de yok değil.. İşte yılbaşı gececsi evde olacaksanız eğer, güzel bir PASTA ayarlamayı da düşünebilirsiniz şimdiden pek ala.. Güzel bir kutlama için gecenin en renkli sürprizi olarak…

“İyi de pastayı nereden alalım?” derseniz, bu işin uzmanının DİVAN PASTANESİ olduğu söylenir her zaman.. Fiyatlara dikkat yine de yılbaşı münasebetiyle uçmuş olmasın..

Diğer bir alternatif de Türkiye’de gittikçe yayılan “MÜTHİŞ” başarılı bir firma; ÖZSÜT.. Evet, bu pastane zincirinin sütlü tatlıları, dondurması gibi pastaları da oldukça başarılı ve fiyatları da birçok lüks yere göre daha insaflıdır muhtemelen..

Tabii yukarıdaki firmalara ilaveten daha birçok yer vardır yılbaşı pastanızı temin edebileceğiniz.. Onlarrı da güvendiğiniz tanıdıklarınızdan referans yoluyla öğrenebilirsiniz belki.. Bizim paylaştıklarımız en popüler olanlar ve kolay ulaşabilecekleriniz, yalnızca..

Diğer bir alternatif de YENİ YIL PASTANIZI evde bizzat kendiniz yapmanız; İşte bunu linkteki VİDEODA anlatılan şekilde başarıyla gerçekleştirebilirsiniz…

Düşünsenize bir, tam da yeni yıla girerken sofraya vişneli veya frambuazlı enfes bir pasta getiriyorsunuz… veya karamel parfe ve çikolatalı mousse lezzetini bir arada veren bir  pasta… HOŞ OLMAZ MI? 🙂

AFİYET OLSUN.. (ve iyi seneler inşallah)


EV YAPIMI YENİ YIL PASTASI

 

(714)
Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak